Caritas Zamość – Każdy wyjazd na Ukrainę to powrót z bagażem emocjonalnych przeżyć

Kolejne wyjazdy na Ukrainę – kilka relacji
We wtorek 15 marca do Żółkwi i Lwowa pojechał kolejny transport z Zamościa. Z konwojem z pomocą pojechali ponownie przewodniczący Rady Miasta Piotr Błażewicz, wolontariusze z Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ryszard Madziar z Ministerstwa Aktywów Państwowych, przedsiębiorca z Zamościa Michał Malec.

Dwa autokary oddane do dyspozycji przez PKS Biłgoraj oraz trzy busy zapełnione lekami, środkami opatrunkowymi, sprzętem medycznym i żywnością dotarły szczęśliwie do miejsc przeznaczenia. Dary od zamojskiego Klubu Rotary oraz te z magazynu w Zamojskich Zakładach Zbożowych trafiły do punktów dystrybucji pomocy w Żółkwi i we Lwowie.

Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii przekazała od zaprzyjaźnionego dystrybutora sprzętu USG, firmy Trimed Sp. z o.o. z Krakowa, aparat ultrasonograficzny. Ultrasonograf z dwiema głowicami trafił do szpitala wojskowego we Lwowie.
W drodze powrotnej ze Lwowa, do Zamościa przyjechało 200 kobiet z dziećmi.
W niedzielę 20 marca podobny konwój pojechał na Ukrainę ponownie i na pewno nie ostatni raz.
Natalia Wiśniewska-Saluk

Piękna niedziela, więc spędzimy ja we Lwowie. Na pokładach agregaty, piły spalinowe, śpiwory, karimaty, żywność oraz leki i narzędzia chirurgiczne. Podziękowania dla Fundacji PKO, GPW i Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Każdy wyjazd na Ukrainę to powrót z bagażem emocjonalnych przeżyć, twarze spotkanych osób, rozmowy, historie ludzi , obrazy Lwowa to wszystko jest z tobą szczególnie gdy jesteś już bezpieczny w Polsce.
Niedzielny Lwów i przekazana pomoc… Komisariat Policji, Magazyn Komitetu Obrony Lwowa, Dworzec Kolejowy magazyn wysyłki pomocy do Charkowa /Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.