Bracia zakonni zagrają dla odbudowy kościoła OO. Franciszkanów

Fioretti – jeden z pierwszych ogólnopolskich zespołów muzyki chrześcijańskiej wystąpi już w środę, 11 lipca na Rynku Wodnym, aby wesprzeć dzieło odbudowy zamojskiej świątyni Franciszkanów.

„Fioretti” czyli „Kwiatki św. Franciszka” założono w 1968 roku w Wyższym Seminarium Franciszkanów w Łodzi, w następnym roku przeniesiono do Krakowa. Skład zespołu tworzą bracia mniejsi konwentualni, aktualnie odbywający formację w WSD Franciszkanów w Krakowie. W latach swojej formacji seminaryjnej członkami zespołu byli m. in. bp Stanisław Dowlaszewicz oraz Administrator Apostolski Uzbekistanu bp Jerzy Maculewicz.

Na koncertach zespołu – którego skład zmienia się, gdy do krakowskiego seminarium przychodzą kolejne pokolenia braci – wciąż można usłyszeć „hity” ich poprzedników, choć oczywiście każdy nowy członek grupy wnosi coś nowego w brzmienie zespołu.

Fioretti nagrało w sumie 16 albumów. Przez te wszystkie lata, bracia zagrali około 1000 koncertów nie tylko w Polsce, ale we Francji i w krajach Beneluksu, we Włoszech i na Węgrzech. Śpiewali dla młodzieży z Czech, Słowacji i Ukrainy. Mieli także swoje niezapomniane spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, w czasie jego czwartej i piątej pielgrzymki do Polski.

Obecna „generacja” braci, podtrzymując swoistego rodzaju brzmienie i „ducha”, jakim tchnie modlitewna muzyka w której nie brak także ostrzejszych dźwięków.

Poniżej prezentujemy utwór pt. „Mniejszy” z najnowszego albumu zespołu który ukazał się w maju 2017 r. Klip nakręcono na Podhalu:

Więcej informacji o zespole znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej fioretti.pl.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *