Biogramy głównych postaci na IV Zamojskim Orszaku Trzech Króli

Biogramy odtwórców głównych ról na IV Orszaku Trzech Króli w Zamościu

TRZEJ KRÓLOWIE:
KRÓL KACPER IV – Szymon Trytek
Urodzony w Zamościu. Najstarszy z trojga rodzeństwa. Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, lektor w parafii pod wezwaniem Świętej Bożej Opatrzności i zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów w Klubie Sportowym „Agros” Zamość.
Mówi: „Trzej królowie od wieków uczą nas prawdziwej pokory. Mimo tego, że byli władcami całych krain, a ich bogactwa były niezmierzone, to potrafili rozpoznać Boga, mimo jego niepozornej postaci i oddać Mu należną cześć. Święto Trzech Króli to doskonały czas aby zadać sobie pytanie, czy potrafię tak jak oni zobaczyć Jezusa w drugim człowieku i okazać mu należny szacunek? Jeżeli się tego nauczymy świat na pewno stanie się lepszym miejscem”.

KRÓL MELCHIOR IV – Marek Rzeźniak
Urodzony w Zamościu. Absolwent Liceum Plastycznego w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni malarstwa profesora Władysława Taranczewskiego w 1969 roku. Członek ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.
Wieloletni nauczyciel PLSP w Zamościu. Rycerz Columba. Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Jest autorem ponad dwudziestu wystaw indywidualnych, trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Żonaty trójka dzieci, Agnieszka – artystka malarka, Natalia – aktorka, Wawrzyniec – programista, i wiolonczelista, żona Maria – kustosz Muzeum Zamojskiego, zięć Łukasz –  pianista, wnuczka Stefania ma 1 rok i 4 miesięcy.
Od trzydziestu lat związany jest ze wsią Szur koło Krasnobrodu na Roztoczu. Tam wspólnie z rodziną od 10 lat  prowadzą niekomercyjną galerię sztuki, Galerię Szur, tam też powstały takie cykle jak: Strachy Polskie, Strachy Roztocza, Żywioły. Obrazy te, inspirowane są krajobrazem Roztocza z zauważeniem rzeczy, ludzi i wydarzeń.
 Mówi: „ Trzej Królowie  od lat dziecięcych byli  dla mnie postaciami tajemniczymi, a kolęda ,,Mędrcy świata monarchowie” należała i nadal należy do ulubionych. Wyobraźnia przenosiła mnie w legendarną przeszłość a bogactwo strojów kontrastowało z ubogą stajenką w której narodził się Chrystus. Dotychczas uczestniczyłem w orszaku jako Rycerz Columba, a teraz kiedy mam zaszczyt zasiąść na królewskim tronie mogę powiedzieć, że marzenia z dzieciństwa się spełniają”.

KRÓL BALTAZAR IV – Bolesław Bełz
Żonaty – żona Alicja, dwoje dzieci – córka Katarzyna, syn Piotr.
Pracownik Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. w Zamościu Członek Zespołu Pieśni i Tańca ,,Zamojszczyzna”, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Zamojszczyzna”
Mówi:  ,,Pełnienie funkcji Króla Baltazara po raz czwarty, traktuję jako wielkie wyróżnienie.Orszak Trzech Króli jest wspaniałą okazją do manifestowania radości z narodzin naszego Zbawiciela oraz znakiem przywiązania narodów Europy do wartości i tradycji chrześcijańskich. Jest to szczególnie istotne w obecnych czasach”.

ŚWIĘTA RODZINA
Monika i Łukasz Kamińscy – mieszkańcy Zamościa, małżeństwo z 12-letnim stażem, rodzice Julii i Maksymiliana.
Absolwenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zawodowo realizują się w branży informatycznej oraz fotograficzno-filmowej. Zaangażowani w różne dzieła charytatywne wierzą, że te największe wciąż jeszcze przed nimi. Inicjatorzy projektu „parafialny crossbooking” w parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu.
Mówią: „To będzie nasz debiut w Orszaku Trzech Króli. Tym bardziej więc odczuwamy to niezwykłe wyróżnienie i wagę roli, jak została nam powierzona. Oczywiście towarzyszą nam uczucia trwogi i zaskoczenia, chwilami wątpliwości, czy aby na pewno my… Wiemy jednak, że wszystkie wielkie rzeczy, jakie w naszym pięknym mieście wydarzyły się na Chwałę Bożą, działy się za Jego przyczyną i z Jego Błogosławieństwem. Wierzymy, że tak będzie i tym razem. Ufamy, że IV Orszak Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia, przyniesie dobre owoce, które towarzyszyć będą nam wszystkim przez każdy kolejny dzień 2018 roku”

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *