BEZPIECZNE LODOWISKA

W związku z trwającymi feriami zimowymi i wystąpieniem niższych temperatur, informujemy, że Komenda Miejska PSP w Zamościu włączyła się do ogólnokrajowej akcji wylewania lodowisk. Działania te mają na względzie podniesienie bezpieczeństwa dzieci
i młodzieży korzystających z „dzikich” ślizgawek, w celu ograniczenia liczby zdarzeń związanych z utonięciami. Warstwa lodu jest jeszcze niewielka, dlatego też apelujemy o rozwagę podczas zimowego wypoczynku.
Lodowiska mogą zostać wylane na terenie boiska szkolnego lub innym terenie rekreacyjnym na wniosek zarządcy terenu, po wcześniejszym uzyskaniu zgody na pobór wody. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu np. usypaniu bandy ze śniegu.
Jednocześnie informujemy, że pod koniec następnego tygodnia planowane jest zorganizowanie pokazu ćwiczeń jednostek PSP i OSP na zbiorniku w Nieliszu oraz na zbiorniku wodnym przy kościele na wodzie w Zwierzyńcu, gdzie liczymy też na liczny udział
młodzieży szkolnej. W ramach ćwiczeń zechcemy przybliżyć zasady zachowania się w sytuacji załamania się warstwy lodu i sposoby udzielania pomocy.

Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu mł. bryg. Andrzej Szozda

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *