Basen w Zamościu zamknięty

zycie_zamoscia_artykul2-300x169W dniu 20.11.2015 r. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zamościu poinformował nas, że w próbkach wody pobranych  przez pracowników PPIS w dn. 19 listopada 2015r. stwierdził obecność Pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa).

Dzięki stałemu nadzorowi wody przez  Sanepid Zamość udało się w porę wychwycić tą bakterię. Bakteria do wody dostała się prawdopodobnie z winy samych korzystających z obiektu, prawdopodobnie od  któregoś z użytkowników.  Bakteria ta pochodzi  od osób  z zapaleniem narządów moczowych oraz z trudno gojących się ran. Takie osoby powinny na jakiś czas zrezygnować z basenu, by nie spowodować zakażenia innych.  Bakteria ta trafia też do basenu wtedy, gdy korzystający  „zapominają” wziąć prysznic, przed wejściem do wody i dokładnie umyć całe ciało z użyciem mydła , a szczególnie w miejscach intymnych.

Natychmiast podjęliśmy czynności związane z zamknięciem pływalni i  przeprowadzamy dezynfekcję wody i obiektu. Obiekt zostanie udostępniony po powtórnym zbadaniu próbek wody pod kątem skażenia mikrobiologicznego przez  PPIS Zamość i zostanie ponownie udostępniony wtedy,  gdy będzie spełniał zalecane normy.
Ponadto zostały wprowadzone szczególne procedury mające na celu  wyeliminowanie takich przypadków.

Wszystkim nam zależy, by woda w naszym basenie była czysta, a klienci korzystający z naszej pływalni czuli się bezpieczni i zrelaksowani. W związku z tym prosimy korzystających klientów o dokładne umycie ciała przed wejściem na basen i przy wyjściu z użyciem mydła oraz zaniechania skorzystania z basenu w przypadku
schorzeń  skórnych.

Info.: OSiR Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *