Archiwum rodzinne pod lupą

Archiwum Państwowe w Zamościu zaprasza na bezpłatne warsztaty pod hasłem “Zostań rodzinnym archiwistą”, realizowane w ramach projektu “Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Celem przedsięwzięcia jest zaszczepienie w świadomości społeczeństwa poszanowania i dbania o historię własnej rodziny, kultywowanie tradycji Małych Ojczyzn oraz przeszłości i historii Polski.

Warsztaty odbędą się w Dniu Archiwistów czyli 30 września 2019 r., w godzinach 12:00 – 18:00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Zamościu przy ul. Hrubieszowskiej 69A w Zamościu. Tu zorganizowane zostanie spotkanie dla wszystkich zainteresowanych zabezpieczaniem rodzinnych dokumentów i pamiątek. Pracownicy Archiwum podzielą się doświadczeniem z zakresu zabezpieczania, ewidencjonowania, konserwacji i digitalizacji materiałów archiwalnych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny jednak ze względu na warunki lokalowe warsztaty odbędą się w dwóch turach:

1) w godzinach 12:00 – 14:30

2) w godzinach 15:00 – 17:30

Zgłoszenia na poszczególne tury warsztatów przyjmowane są do piątku, 27 września drogą poczty elektronicznej: kancelaria@zamosc.ap.gov.pl lub telefonicznie pod numerem  84 639 23 35.

Dodajmy, że Projekt “Archiwa Rodzinne Niepodległej” sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

( inf. i fot. Archiwum Państwowe w Zamościu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.