Akcja „Bezpieczny Przedszkolak”

W ramach akcji „Bezpieczny Przedszkolak” policjant i przedstawiciel zamojskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego opowiedzieli przedszkolakom o bezpieczeństwie na drodze. Dzieciaki z przedszkola nr 8 w Zamościu poznały zasady, jakimi należy się kierować, aby właściwie przechodzić przez jezdnię i bezpiecznie podróżować samochodem. Dzięki zabawie z wykorzystaniem interaktywnych samochodzików oraz makiety przejścia dla pieszych przedszkolaki uczyły się właściwych zachowań na drodze.

W Przedszkolu Miejskim numer 8 w Zamościu imienia Jana Brzechwy odbyło się spotkanie dzieci z aspirantem sztabowym Markiem Świszczem policjantem z zamojskiego ruchu drogowego oraz Panem Markiem Kozłowskim przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Głównym celem spotkania było propagowanie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieciaki wysłuchały krótkiej prelekcji na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podróżowania samochodem.

Po przypomnieniu przedszkolakom, w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jezdnie przyszedł czas na zabawę, a właściwie – na naukę przez zabawę. Każdy przedszkolak, wykorzystując interaktywne zestawy edukacyjne wraz z makietą przejścia dla pieszych, miał możliwość stać się kierującym pojazdem oraz pieszym. Dzieciaki bawiąc się ćwiczyły właściwe postawy na drodze i uczyły się prawidłowych nawyków.

Mali uczestnicy spotkania bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie. Na zakończenie każdy otrzymał również odblaskowego misia i opaskę.

Wczorajsza wizyta w przedszkolu to początek cyklu spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. W ramach akcji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu oraz zamojskiej Policji „Bezpieczny Przedszkolak” również inne dzieci z przedszkoli na terenie miasta będą miały możliwość uczyć się przez zabawę właściwych zachowań na drodze.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *