7. ZFF „Spotkania z historią” już jutro – na początek filmy z regionu

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na pozakonkursowe pokazy filmowe 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. 14 sierpnia 2019 zostanie zaprezentowany specjalny blok filmów z regionu. Projekcjom będą towarzyszyły spotkania z twórcami. Początek pokazów o godz. 16:00.

W zestawie filmów z regionu znalazł się obraz Łukasza Sułowskiego zatytułowany „Ogród profesora Milera”. To film o założycielu zamojskiego zoo zrealizowany z okazji 100-lecia Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu. Początek projekcji: godz. 16:00.

W programie obecna jest także produkcja lubelskich twórców – Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków – „Historia Dominika Szajnera”. To film reportersko-komiksowy o życiu pilota i wywiadowcy AK, zamojskiego Hansa Klossa, autora kilku spektakularnych akcji szpiegowskich, dzięki którym uratowano setki osób na Zamojszczyźnie. Początek projekcji
godz. 16:45.

Pokaz filmów z regionu zakończy dokument Grażyny Stankiewicz pt. „Dyrekcja”, który poświęcony jest historii osiedla mieszkaniowego dla kolejarzy w Chełmie wzniesionego w okresie międzywojennym, którego budowa była drugą obok Gdyni największą inwestycją urbanistyczno-architektoniczną II RP. Projekcja rozpocznie się o godz. 17:30.

Wstęp na projekcje jest wolny – odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” przy ul Odrodzenia 9. Ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje oraz program: www.zamoscfilmfestival.pl.

Organizatorami 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość i TVP Historia. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszu Promocji Kultury, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *