100-lecie Odzyskania Niepodległości – KSIĘGA WPISÓW

3 maja 2018 r. podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość została otwarta Księga wpisów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pisania tej księgi. Podzielmy się w niej wspomnieniami z historii naszego miasta, przywołajmy naszych lokalnych patriotów, opowiedzmy czym jest dla nas wolność i jak współcześnie rozumiemy patriotyzm? Zapiszmy w niej swoje „myśli niepodległe”.
Książnica Zamojska będzie wędrować z nią po wszystkich zamojskich urzędach, instytucjach, szkołach, organizacjach. Trafimy do osób pełniących ważne funkcje państwowe i społeczne, ale także do zwykłych ludzi, którzy swą codziennością przyczyniają się do wzmacniania naszej lokalnej i narodowej wspólnoty. Dołożymy wszelkich starań by wszyscy, którzy wyrażą wolę zapisania kolejnych jej stron mieli taką możliwość. Liczymy, że jak zawsze, nie zawiodą nasi czytelnicy, przyjaciele i sympatycy biblioteki.
Podczas uroczystości do Księgi wpisali się m.in. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Zastępca Prezydenta Magdalena Dołgan i Przewodniczący Rady Miasta Zamość Jan Wojciech Matwiejczuk.
przygotowała:
Halina Zielińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *