Zamość – „Łańcuch otwartych umysłów”

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu i prowadzony przez nie Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu mają przyjemność zaprosić Państwa na kolejną edycję happeningu pod hasłem „Łańcuch otwartych umysłów” z okazji obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, który odbędzie się 6 października 2017 r. na Rynku Wielkim w Zamościu o godzinie 11.00

Podczas tego wydarzenia wspólnie otoczymy Rynek Wielki „Łańcuchem otwartych umysłów”.

Celem tego Dnia jest m.in. burzenie stereotypów dotyczących mózgowego porażenia dziecięcego (MPD), uwrażliwienie na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestowanie solidarności z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.
Na świecie żyje ponad 17 milionów osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, natomiast liczba osób ściśle związanych z chorymi na MPD sięga nawet 350 milionów. W Polsce spośród wszystkich dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ponad połowę, bo ok. 20-25 tys. stanowią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
Bardzo gorąco zachęcamy Państwa do uczestnictwa w tym Wydarzeniu.
Osobą odpowiedzialną za organizację happeningu, w tym za udzielanie szczegółowych informacji, jest pan Stanisław Pilch – tel. do kontaktu: 84 639 33 11.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *