Zamojskie Spotkania z Fantastyką – 11-13.09.2015

1W dniach 11-13 września w Zamościu odbędzie się już trzynasta edycja konwentu organizowanego przez Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok”.

-Trzynastka to dla miłośników fantastyki magiczna liczba, dlatego staramy się by tegoroczny konwent był jeszcze lepszy od poprzednich – mówi Artur Harasim koordynator główny Zamojskiej imprezy. – Oprócz tradycyjnych już konkursów, prelekcji i dyskusji przygotowaliśmy także spotkania z min Michałem Gołkowskim autorem serii książek z uniwersum S.T.A.R.K.E.R czy Witoldem Vargasem ilustratorem i autorem min „Bestiariusza Słowiańskiego” oraz „Duchów polskich miast i zamków”. Warto także wspomnieć, że naszą imprezę odwiedzi także Katarzyna „Kairi” Siedlecka, która reprezentowała Polskę w międzynarodowych konkursach cosplay’owych: trzy razy podczas finałów Eurocosplay w Londynie oraz raz na European Cosplay Gathering w Paryżu. W Londynie udało się jej wywalczyć dwa razy II miejsce, a ostatnio w 2014 roku zdobyła mistrzostwo – informuje Artur Harasim.

To jednak nie wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów. Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” oprócz promowania czytelnictwa dużą cześć swojej działalności opiera także na promocji „gier bez prądu”. W tym roku będzie można zagrać w pokaźny zbiór gier planszowych oraz bitewnych. -Chcemy pokazać, że gry planszowe to nie tylko szachy i chińczyk, ale też wiele innych, ciekawych tytułów, które rozwijają myślenie strategiczne, umiejętności logiczne oraz uczą gry zespołowej- podkreśla Harasim.   Podczas konwentu zostaną także przygotowane (we współpracy z Zamojskim Liceum Plastycznym)  RPG Roomy – RPG Room jest po części realizacją czegoś, co zawsze chciałem mieć u siebie w domu. Wyobrażałem sobie takie miejsce, w którym mógłbym, wraz ze znajomymi, puszczać wodze wyobraźni i tworzyć kolejne ciekawe historie- opowiada Jasiek Kuczmowski –organizator bloku RPG.

Zamojskie Spotkania z Fantastyką już od kilkunastu lat wpisały się w życie kulturalne Zamościa oraz województwa lubelskiego. ZSZeF to wielowymiarowa impreza, na którą składają się prelekcje, dyskusje, konkursy, koncerty, sesje RPG, prezentacje gier planszowych, spotkania autorskie, spektakle teatralne oraz wiele innych.

Serdecznie zapraszamy na konwent gdyż jak podkleslają organizatorzy z fantastyki się nie wyrasta.

Więcej informacji o imprezie należy poszukiwać na stronie www.zszef2015.pl oraz profilu fb www.facebook.com/zszef

Projekt współfinansowany z środków Miasta Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *