Zagrają dla Diany

Już po raz czwarty społeczność Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu organizuje Koncert Charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie chorego dziecka. 24 maja uczniowie szkoły i zaproszeni goście zagrają dla 14-letniej wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu Diany Czugały.

Diana choruje na autyzm, który zdiagnozowano u niej w drugim roku życia. Poddawana jest eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi, która pozwala hamować rozwój choroby, ale jest bardzo kosztowna. Dlatego potrzebne są środki na dalsze leczenie.

Podczas koncertu oprócz zbiórki do puszek odbędzie się także licytacja bardzo ciekawych i atrakcyjnych gadżetów wśród których jest pióro Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka, prace plastyczne uczniów Liceum Plastycznego, piłka z podpisami piłkarzy ręcznych Stali Mielec czy koszulka z podpisami zamojskich szczypiornistów z MKS Padwa. Wśród fantów nie zabraknie także innych ciekawych propozycji jak m. in. płyty zespołów Vox i Power Play, wejściówki na krytą pływalnię i do kina, vouchery na bukiet u zamojskiego florysty czy na zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Odbędą się także aukcje w ciemno, które podczas minionego koncertu wywołały sporo emocji.

Oprócz uczniów szkoły wystąpią także zaproszeni goście a wśród nich: Orkiestra Dęta z Tarnogóry pod batutą Józefa Czugały, zespół Meffis, Mariusz Matera – półfinalista programu „Mam Talent” oraz Jarek Lackowski Yaroo – gwiazda disco polo. Pokaz umiejętności jazdy na monocyklu da zamojski MonoSquad. Czas zebranym umili także Akademia Rozwoju Talentu Violinki.

Koncert zaplanowano na czwartek, 24 maja na godz. 18:00 w hali sportowej szkoły.
Współorganizatorem wydarzenia jest zaprzyjaźnione ze szkołą Stowarzyszeniem dla Osób Potrzebujących „Przytulisko” z Chełma.
Patronat medialny nad Koncertem sprawują: ezamosc.pl, Kronika Tygodnia, Portal Zamojski, roztocze.net, Telewizja Kablowa Zamość Video-Kadr, zamojska.pl oraz ŻycieZamościa.pl.

Koszulka od Szymka – foto.Karolina Fugiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *