„Zaczęło się w Lipcu. «Solidarność» w Regionie Środkowo-Wschodnim 1980–1989” – nowa wystawa w Arsenale

Wystawa-Zaczelo-sie-w-lipcuMuzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaprasza do zwiedzania wystawy powstałej w Biurze Edukacji Publicznej Oddziału IPN w Lublinie „Zaczęło się w Lipcu. «Solidarność» w Regionie Środkowo-Wschodnim 1980–1989”. Autorem scenariusza jest Marcin Dąbrowski.

Wystawa przedstawia powstanie ruchu związkowego „Solidarności” i jego elementy najbardziej charakterystyczne dla Regionu Środkowo-Wschodniego. Celem wystawy jest zaprezentowanie historii Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w Regionie Środkowo-Wschodnim, począwszy od lipcowych strajków w 1980 r. aż po przełom polityczny w 1989 r. Mimo upływu lat wiedza o wydarzeniach z lat 1980–1989, w tym zwłaszcza o tych, które rozgrywały się na Lubelszczyźnie, wydaje się wciąż niewystarczająca. Wystawa przybliża tamten czas i pozwala go lepiej poznać.

Wystawa udostępniona została w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego w ramach Przystanku Historia IPN Zamość, można ją zwiedzać od 12 lutego do końca kwietnia 2016 r. w sali wystaw czasowych na piętrze Arsenału. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *