Wieczór Poezji z Zofią Kucówną – ZDK, 27.01.2016

KUCOWNA_PLAKAT_wwwZamojski Dom Kultury zaprasza na „Wieczór Poezji z Zofią Kucówną”, który odbędzie się 27 stycznia 2016 roku o godzinie 17.00. Cena biletu w przedsprzedaży 10 zł, w dniu spotkania 15 zł.

Zofia Kucówna to aktorka teatralna i filmowa. Jej dorobek telewizyjny to kilkadziesiąt ról w Teatrze Telewizji, z którym zaczęła współpracę w 1959 roku. Ma też na swoim koncie kilkanaście kreacji filmowych i serialowych/ m.in. „Barwy szczęścia”/.

W czasie spotkania aktorka przybliży nam poezję Julii Hartwig laureatki Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Wprowadzi słuchaczy w niepowtarzalny i złożony świat poezji , łączący w sobie oniryzm i umiłowanie konkretu, mistykę i realizm, melancholię i radość życia. „Sprzeczność jest moim żywiołem, prawem, o które wojuję” – deklaruje poetka, która opublikowała stosunkowo niewiele tomików poetyckich. Okazały się jednak one na tyle znaczące, osobne – niepoddające się przemijającym modom czy tendencjom – żeby na mapie polskiej literatury zapewnić jej trwałe miejsce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji i wielbicieli Zofii Kucówny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *