Wieczór marzeń w zamojskim ZOO – 29.05.2015

zycie_zamoscia_artykul2-300x16929.05.2015 od godz. 16.00 w zamojski zoo odbędzie się wyjątkowe spotkanie pt. Wieczór marzeń w zamojskim zoo”.  W wydarzeniu uczestniczą dzieci niepełnosprawne i nieuleczalnie chore wraz z rodzinami, które otrzymują imienne zaproszenie. Takie zaproszenia dostają dzieci skupione w zamojskich ośrodkach  dla dzieci niepełnosprawnych i chorych.

W tym dniu kasa zoo czynna tylko do godz. 14.00, a zwiedzanie zoo możliwe do godziny 15.00. Wieczorem zoo  jest dostępne dla tych wyjątkowych gości posiadających zaproszenie.

„Wieczór marzeń w zamojskim zoo” to akcja organizowana przez 269 ogrodów zoologicznych na całym świecie. Po raz pierwszy takie spotkanie odbyło się w 1996 roku w zoo w Rotterdamie. – szczegółowe informacje   o tradycji tego wydarzenia – www.dreamnightatthezoo.nl

Akcja polega na tym , iż jednego dnia w roku, w tym roku 29.05.2015 w godzinach popołudniowych  organizowany jest bezpłatny piknik dla ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodzin. W tym czasie ZOO oraz cały personel dostępne są tylko i wyłącznie dla osób, które bardzo często ze względu na stan zdrowia, czy kalectwa pozbawione są możliwości zwiedzania.

Podczas tego spotkania dzieci otaczane są serdeczną atmosferą i traktowane wyjątkowo, a w ogrodzie czekają na nie liczne niespodzianki i atrakcje. Tego dnia, drzwi pomieszczeń zamkniętych na co dzień dla zwiedzających otwierają się,  a zwykle zajęci opiekunowie zwierząt uczestniczą w spotkaniach – bawiąc dzieci opowieściami z życia swoich podopiecznych.

Celem akcji jest dostrzeżenie uśmiechniętych twarzy dzieci niosących ogromny „ciężar życia” oraz  umożliwienie spotkania  i wymiany doświadczeń ich opiekunom. „Wieczór marzeń” to magiczny wieczór radości, uśmiechu oraz zapomnienia o codziennych troskach.

Zamojskie ZOO w tym przedsięwzięciu uczestniczy od 2008 roku. Współorganizatorami wyjątkowego pikniku ‘WIECZÓR MARZEŃ’ są:
Fundacja dla Zwierząt TECTUM, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu,   Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Zamościu, Zespoł Niepublicznych Szkół Specjalnych ‘Krok za Krokiem’, Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza  przy Zespole Szkół nr 2 w Zamościu.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.

Głównym sponsorem wydarzenia jest PKP LHS sp. z o.o.

Info.: Newsletter Zamościa 2/05/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *