VIII spotkanie z cyklu ,,Regionaliści” – 17.12.2015

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” zaprasza na VIII spotkanie z cyklu ,,Regionaliści” (historia, architektura, przyroda, krajoznawstwo, turystyka) ph.  ,,Pani Roztocza”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 17.12.2015 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 (wejście od podwórza, I piętro).

W programie:
1. Dr Agnieszka Szykuła-Żygawska – ,,Matka Boska Krasnobrodzka. Szafarka Łask, Pocieszycielka Zamojszczyzny… Przedstawienia Matki Boskiej adorującej Dzieciątko, powstałe z inspiracji wydarzeniem w borze pod Krasnobrodem 1640 roku” – konteksty książki  (prezentacja multimedialna)
2. Łukasz Kot – W drodze do Pani Roztocza (nagranie radiowe)
3. Marek Kołcon – Społeczność żydowska Zamościa
4. Ryszard Łapa, Edward Słoniewski – Kapliczka na wodzie w Krasnobrodzie (nagranie archiwalne)

Przedsięwzięcie odbywa się przy wsparciu patronackim Muzeum zamojskiego w Zamościu, Lokalnej Organizacji Turystycznej Zamość i Roztocze, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Zamościu, Koła Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich w Zamościu i Klubu Turystyczno-Krajoznawczego im. Michała Pieszki przy PTTK w Zamościu.

Info.: Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” w Zamościu Łukasz Kot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *