Veolia powołuje Radę Społeczną projektu rozbudowy ciepłowni

Zadaniem trzydziestoosobowej reprezentacji samorządów Gminy, Miasta i Powiatu oraz mediów lokalnych i organizacji pozarządowych będzie weryfikacja faktów na temat planowanej inwestycji i jej znaczenia dla lokalnej społeczności.

Veolia Wschód Sp. z o.o. 17 maja ogłosiła inicjatywę powołania Rady Społecznej projektu rozbudowy ciepłowni o blok na paliwo RDF. Zaproszenia do zgłoszenia swoich reprezentantów otrzymali Przewodniczący Rad Gminy, Miasta i Powiatu Zamojskiego oraz Sołtysi Szopinka i Kalinowic – Sołectw sąsiadujących z ciepłownią. Zaproszenie do udziału w Radzie zostało także przesłane do Towarzystwa na rzecz Ziemi, które jako organizacja pozarządowa od samego początku włączyło się w postępowanie administracyjne dotyczące tego projektu.

Do Rady mogą zgłosić się inne organizacje pozarządowe i media.
Do głównych zadań Rady Społecznej będzie należało: szczegółowe zapoznanie się z technologią termicznego przetwarzania odpadów, określenie korzyści budowy takiej instalacji na terenie ciepłowni w Zamościu oraz potrzeby komunikacyjne dla tego projektu.
Veolia pokłada duże nadzieje w aktywnym udziale organizacji pozarządowych, które mogą wykorzystać pracę w Radzie do merytorycznej dyskusji na temat wyzwań gospodarki obiegu zamkniętego, roli termicznego przetwarzania odpadów i wpływu takich instalacji na środowisko.

Wokół instalacji termicznego przekształcania odpadów powstało wiele mitów, które trzeba zweryfikować. To jest główne zadanie tej Rady. Mamy wiedzę i doświadczenie, bo zarządzamy 63 znacznie większymi instalacjami na świecie. Wierzymy w korzyści wynikające z eliminacji węgla i chcemy pokazać jakie korzyści będą mieli mieszkańcy Zamościa i okolicznych gmin – powiedział Andrzej Piotrowski, kierownik projektu Veolia Energia Polska.

Oprócz zaproszonych bezpośrednio przedstawicieli samorządów udział w pracach Rady mogą zgłosić lokalne organizacje społeczne i przedstawiciele mediów. W tym celu należy zgłosić się za pośrednictwem odpowiedniego formularza dostępnego na

www.obiegprzyszlosci.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ostateczny skład Rady Społecznej zostanie potwierdzony w dniu 31 maja 2019 roku. Pierwsze posiedzenie Rady Społecznej odbędzie się w połowie czerwca 2019 roku. Ambicją Veolii jest to, żeby Rada spotykała się przynajmniej raz na miesiąc.

(inf. nadesłane)

One thought on “Veolia powołuje Radę Społeczną projektu rozbudowy ciepłowni

  • Maj 24, 2019 at 11:00 pm
    Permalink

    Pewnie większość oszołomów straszących spalarnią nie pojawi tam się bo wiedzą że wyjdą na idiotów

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *