„Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – 28.02.2016

bieg-wilczy-trop-osir-1W dniu 28 lutego 2016r. (niedziela) w Zamościu odbędzie się bieg pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym Miasta Zamość jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, KS Agros Zamość, Stowarzyszenie Zamojski Marsz Niepodległości, Kolegium Sędziów OZLA Zamość.

Bieg, ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Ma na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych.

Dystans rodzinny – obligatoryjny dla wszystkich wynosi 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka pseud. „Lalka”. Trasa biegu przebiegać będzie przez tereny Parku Miejskiego i stadionu OSiR. 100 uczestników zgłoszonych i zweryfikowanych na starcie otrzyma pakiety startowe. W skład pakietu wchodzą: koszulka, torba papierowa, opaska i materiały promocyjne (ilość pakietów ograniczona do 100szt.).

Pierwszych 100 zawodników na mecie biegu otrzyma pamiątkowy medal.

Zgłoszenie elektroniczne do dnia 25.02.2016r. na stronie internetowej: www.osir.zamosc.pl.

3 thoughts on “„Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – 28.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *