Toskania w Zamościu

ToskaniArte to tytuł wystawy, którą już od 8 czerwca oglądać będzie można w Hotelu Arte.

Wystawa jest pokłosiem kontaktów Hotelu Arte z polsko-włoską artystką Joanną Brześcińską-Riccio i jej przyjacielem, pochodzącym z Włoch kompozytorem Giuseppe Joh Capozzolo.

Dzięki kontaktom udało się nawiązać współpracę z grupa toskańskich artystów: malarzy, rzeźbiarzy, rysowników i performerów.

-Zrodził się pomysł stworzenia ekspozycji prezentującej współczesne, dzieła włoskie z różnych dyscyplin artystycznych, noszącej znaczący tytuł ToskaniArte. Po raz kolejny artyści rodem z Italii zagoszczą w Zamościu i z pewnością zachwycą tutejszą publiczność, niezwykle wrażliwą na wszelkie działania związane ze sztuką. Jest to kontynuacja tradycji, którą zapoczątkował założyciel miasta, wybitny mecenas i miłośnik sztuki Jan Zamoyski- powiedział Wojciech Sternik.

Wystawę poprzedzi performance włoskiego artysty Francesco Siani’ego, który obejrzeć będzie można już jutro, 6 czerwca, o godz. 16 na Rynku Wielkim.

Wernisaż wystawy odbędzie się jak już wspominaliśmy w najbliższy piątek, 8 czerwca, o godz. 19. Organizowana jest w ramach 12. Zamojskiego Festiwalu Kultury „arte, cultura, musica e…”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *