„Szerokopasmowe” spotkania informacyjne w powiecie zamojskim

zycie_zamoscia_artykul2-300x169W najbliższy wtorek (12 maja br.) rozpoczyna się majowa edycja „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych. Od 12 do 28 maja br. nasi prelegenci odwiedzą każdą z 16 zamojskich gmin. Spotkania mające na celu przedstawienie mieszkańcom Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” oraz zaprezentowanie zalet korzystania z internetu odbędą się w Starym Zamościu, Sułowie, Radecznicy, Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu, Adamowie, Krasnobrodzie, Zamościu, Skierbieszowie, Miączynie, Łabuniach, Nieliszu, Grabowcu, Sitnie oraz Komarowie-Osadzie.  

Budowa lubelskiej sieci szerokopasmowej wystartowała w marcu 2014 r. Jest to największe przedsięwzięcie telekomunikacyjne w historii regionu realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

W ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” ukończono już budowę ponad 2858 km z planowanych 2908 km sieci światłowodowej, która zapewni możliwość dostępu do szybkiego internetu w każdej lubelskiej gminie. Prace budowlane zostaną sfinalizowane do końca sierpnia 2015 r.

Częścią Projektu jest kampania informacyjno-promocyjna obejmująca cykl otwartych spotkań. Ich celem jest zaprezentowanie mieszkańcom stanu realizacji Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”, a także wyjaśnienie, w jaki sposób nowoczesne technologie cyfrowe mogą ułatwiać codzienne życie.

Cykl 213 otwartych i bezpłatnych spotkań informacyjnych rozpoczął się w sierpniu 2014 r. w powiecie chełmskim, w kolejnych miesiącach był kontynuowany w powiatach bialskim, łukowskim, ryckim, puławskim, biłgorajskim, krasnostawskim, lubelskim, łęczyńskim, kraśnickim, lubartowskim, opolskim, janowskim, włodawskim i świdnickim, parczewskim, radzyńskim, a w maju br. zawita do gmin zamojskich.

Harmonogram „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych w powiecie zamojskim:
12 maja (wtorek)
Stary Zamość, godz. 11.00, Urząd Gminy, Stary Zamość 6

13 maja (środa)
Sułów, godz. 9.00, Urząd Gminy, Sułów 63
Radecznica, godz. 11.00, Urząd Gminy, ul. B. Prusa 21
Szczebrzeszyn, godz. 13.00, Urząd Miasta, plac Kościuszki 1

14 maja (czwartek)
Zwierzyniec, godz. 9.00, Urząd Miasta, ul. Rynek 1
Adamów, godz. 11.00, Urząd Gminy, Adamów 11b
Krasnobród, godz. 13.00, Krasnostawski Dom Kultury, ul. 3 Maja 26

18 maja (poniedziałek)
Zamość, godz. 9.00, Świetlica Wiejska, Mokre
Skierbieszów, godz. 11.00, GOK Skierbieszów, ul. Zielona 3
Miączyn, godz. 13.00, Urząd Gminy, Miączyn 107

19 maja (wtorek)
Łabunie, godz. 9.00, Dom Kultury, ul. Parkowa 9
Nielisz, godz. 12.00, Klub Kultury, Staw Noakowski 101

20 maja (środa)
Zamość (miasto), godz. 9.00, Starostwo Powiatowe, ul. Przemysłowa 4

27 maja (środa)
Grabowiec, godz. 9.00, Urząd Gminy, ul. Rynek 3

28 maja (czwartek)
Sitno, godz. 10.00, Urząd Gminy, Sitno 73
Komarów-Osada, godz. 11.30, Urząd Gminy, ul. Rynek 15

Do końca czerwca bieżącego roku „szerokopasmowe” spotkania informacyjne zostaną przeprowadzone w każdej lubelskiej gminie.

Kontakt: Jacek Lipski, Biuro Prasowe Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
– województwo lubelskie”, tel. 501 425 828, e-mail: jlipski@vena.lublin.pl.

Dodatkowe informacje o Projekcie: budowa sieci szerokopasmowej w województwie lubelskim wchodzi w skład szerszego przedsięwzięcia jakim jest „Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” (SSPW-WL) wdrażany w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”.
Na Lubelszczyźnie Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.
Szczegółowe informacje na temat przebiegu kampanii oraz projektu są dostępne na stronie www.szerokopasmowe.lubelskie.pl .

UWAGA: informujemy, że dostęp do sieci szerokopasmowej budowanej w ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”, w tym w szczególności usługa dostępu do internetu dla  użytkowników końcowych, będzie realizowana przez Operatorów Sieci Dostępowych na zasadach komercyjnych, czyli ODPŁATNIE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *