Szachiści grają dla Polonii

zycie_zamoscia_artykul2-300x16928 lutego w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi Smart School w Zamościu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Zamość „Szachiści grają dla Polonii”. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

W zawodach mogą uczestniczyć przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych rocznik 2002 i młodsi. Obowiązuje wpisowe nie mniej niż 5 zł od każdego zawodnika. Od szachistów z Ukrainy wpisowe nie jest pobierane.

Kwota uzyskana z wpisowego w całości będzie przeznaczona na niezwykle szczytny cel, tj. na realizację projektu „Szachiści grają dla Polonii” – organizację wakacyjnego obozu szachowego dla polskich dzieci z Ukrainy.

Turniej zostanie rozegrany na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Kojarzenie komputerowe. Tempo gry 15 minut na partię dla zawodnika. Zawody zostaną rozegrane w dwóch grupach: Turniej A – dziewczynki urodzone w roku 2002 i młodsze; Turniej B – chłopcy urodzeni w roku 2002 i młodsi. Sędzią głównym zawodów będzie Ryszard Probola – sędzia klasy I.

Zgłoszenia można przesyłać na adres email :
martagorzkiewicz@interia.pl lub telefonicznie 788 999 525 po godzinie 19 najpóźniej do 26 lutego. W zgłoszeniu podajemy : nazwisko i imię , szkołę , kategorię szachową.

Organizatorami wydarzenia są: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi Smart School w Zamościu oraz Urząd Miasta Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *