Świąteczne iluminacje już na Mikołaja

Jak informuje Urząd Miasta Zamość miasto rozbłyśnie z początkiem grudnia, a dekoracje z pewnością „spodobają się mieszkańcom miasta i turystom, dzięki którym zdjęcia z Zamościa powędrują w świat”.

Jak czytamy w informacji  tegoroczne ozdoby to „połączenie nowoczesnego wzornictwa i tradycyjnych, znanych i lubianych ozdób świątecznych”. Ich premiera zapowiadana jest na 6 grudnia na godz. 18. Natomiast bożonarodzeniowa szopka zagości na Rynku 10 grudnia.

Na płycie Rynku pojawić się ma świetlny labirynt o powierzchni 800m2 w którym błądzenie ma być czystą przyjemnością. Przyczynić się do tego mają liczne niespodzianki ukryte w zakamarkach tegoż ogrodu jak świetlne rzeźby w kształcie błyszczących gwiazd, czerwonych bombek, gwiazdkowych prezentów przewiązanych złotą wstęgą czy zdobionych bombkami dekoracyjnych stożków, z których każdy zabłyśnie 1,5 tysiąca punktów świetlnych LED.

Pojawią się też kultowe już elementy świątecznego miejskiego wystroju jak: dekoracja, „I love Zamość”, choinka i projekcje na elewacji Ratusza.

Klimat świąt na Starym Mieście ma być odczuwalny aż do lutego 2020 roku.

(fot. ilustracyjne z grudnia 2017 roku)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *