Spotkanie autorskie z Agnieszką Kępską – MDK, 09.03.2016

879 marca 2016 r. (środa) o godz. 17.00 zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu na spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Kępską, o tematyce krajoznawczo – podróżniczej „Norðrvegr, czyli „północna droga”… Scenerie i wieści z niezwykłej Krainy Norweskich Fiordów”.

Autorka przedstawi Krainę Norweskich Fiordów, prezentując wybrane zdjęcia z ponad 12 lat podróży do szeroko pojętej Skandynawii oraz przybliżając te tereny ciekawymi opowieściami przeplatającymi się z najważniejszymi dotyczącymi ich faktami.

Przybywając na to wydarzenie będzie można odbyć wirtualną podróż na Północ… wzdłuż wybrzeża Norwegii – podziwiając piękno niezwykłego krajobrazu, dowiadując się wielu ciekawych informacji na temat „odwiedzanych” miejsc a także czując ich specyficzny klimat. Będzie zarówno o przyrodzie jak i o kulturze a także… o podróżowaniu do oraz po Krainie Norweskich Fiordów.

Po przedstawionej prezentacji będzie można także zobaczyć krótki pokaz multimedialny znad fiordów Norwegii oraz wziąć udział w podróżniczej rozmowie.

Agnieszka Kępska ukończyła Filozofię, Kulturoznawstwo i Geografię na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia Geoturystyka na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, gdzie zajmuje się głównie problematyką związaną ze Skandynawią, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Już od ponad dwunastu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową układa programy różnorodnych wyjazdów oraz oprowadza turystów po szeroko pojętej Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Po sezonie turystycznym wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane na trekkingi lub wyprawy na nartach. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach. Agnieszka Kępska wielokrotnie była gościem największych festiwali podróżniczych w Polsce jak np. Włóczykij czy Trzy Żywioły a napisane przez nią artykuły pojawiły się na łamach takich czasopism jak np. Traveller czy Magazyn Turystyki Górskiej N.P.M.. W tym roku ukaże się także pierwsza edycja kalendarzy z planowanej od dawna przez Autorkę kolekcji – prezentującej zdjęcia z jej wypraw oraz przedstawiającej warte odwiedzenia i poznania miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *