SHORT WAVES ON TOUR 2018

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na SHORT WAVES ON  TOUR 2018 czyli objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych. Wprogramie zamojskiej odsłony festiwalu znajdzie się zestaw pięciu najlepszych krajowych produkcji – fabuł, animacji idokumentów, prezentowanych podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. W Zamościu SHORT WAVES ON TOUR 2018 odbędzie się w 25 maja /piątek/ 2018 o godz. 19:00. To najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina.

Autorzy 5 najlepszych filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. Zwchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też
nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji – smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzymaNagrodę Publiczności w wysokości 10 tys. zł., która wręczona zostanie16 czerwca 2018 w Poznaniu na szczególnym wydarzeniu audiowizualnym z udziałem autorów filmów. Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna – podwójne zaproszenie na pełen atrakcji weekend w Poznaniu 15 – 17 czerwca oraz udział w ceremonii finałowej Short Waves on Tour. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć filmy, zagłosować na ulubiony tytuł festiwalu i podać swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca.

Wszystkie szczegóły i PROGRAM 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *