„Sam na sam ze śmiercią” – spotkanie autorskie z Nikodemem Pałaszem

Sam na sam ze śmiercią Pałasz Nikodem okładka„Staram się tworzyć swój styl, nie wzoruję się na Cobenie” – Nikodem Pałasz w Zamościu, w księgarni Matras.

29 maja o godz. 19.00 w księgarni Matras w Galerii Twierdza w Zamościu Nikodem Pałasz, autor sportowych kryminałów „Sam na sam ze śmiercią” i „Brudnej gry”, spotka się z czytelnikami.

„Brudna gra”, debiutancka powieść Pałasz o kulisach zawodowego tenisa spotkała się z bardo dobrym przyjęciem czytelników i wzbudziła wiele kontrowersji. „Czy tenis naprawdę jest taki brudny? – pytają mnie czytelnicy na spotkaniach. Kiedy odpowiadam twierdząco, chcą wiedzieć czy nie boję się o swoje życie” – uśmiecha się autor sportowych kryminałów.

Akcja „Sam na sam ze śmiercią”, która ukazała się w marcu tego roku rozgrywa się w świecie polskiej piłki nożnej. Bohaterem obu powieści jest inspektor Wiktor Wolski, inteligentny glina z ciekawą przeszłością. „Czytelnicy mówią, że Wolski to taki polski Bryan Mills z „Uprowadzonej”. Ja widzę w nim też cechy Brudnego Harrego. Twardy glina w starym stylu.” – dodaje Pałasz.

W książkach Pałasza sport jest mroczny, pozbawiony medialnego lukru, brutalny także za kulisami. Doping, ustawianie meczy, stręczycielstwo czy korupcja to tylko część problemów pojawiających się w jego książkach. Wątki sportowe, wartka akcja i cięty język przywodzą na myśl kryminały Harlana Cobena. „Faktycznie, z racji tego, że obaj wplatamy sport w tło wydarzeń, porównuje się mnie do niego. Amerykanin jest gwiazdą literatury sensacyjnej, sprzedał miliony książek, więc takie porównanie to dla mnie zaszczyt. Staram się jednak tworzyć swój oryginalny styl i nie wzoruję się na Cobenie”.
Nikodem_Pałasz
Nikodem Pałas
z (ur. 1974) od siedmiu lat prowadzi firmę zajmującą się marketingiem sportowym. Jest specjalistą od budowania wizerunku sportowców. Współpracował i współpracuje z czołowymi tenisistami świata, medalistami Igrzysk Olimpijskich, Mistrzami i rekordzistami Polski, mistrzami świata. Prowadzi zajęcia, warsztaty i wykłady z marketingu sportowego m.in. na UW, SWPS, SGH.

Matras Księgarnie oraz Wydawnictwo Muza zapraszają 29 maja o godz. 19.00 do księgarni Matras w Galerii Twierdza w Zamościu na spotkanie z Nikodemem Pałaszem, który będzie podpisywał swoją najnowszą książkę.

Kontakt: magda.kaczynska@matras.pl; 600 206 009

(Info i foto.: Nikodem Pałasz)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *