Rusza Budżet Obywatelski 2021

Od 5 marca do 2 kwietnia będą przyjmowane projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2021 r. Zamojski magistrat zachęca mieszkańców miasta do zgłaszania pomysłów na zmianę swojego osiedla i miasta.

Dla każdego z szesnastu osiedli przeznaczono po 100 000 zł – razem 1, 6 mln zł. Na realizację projektu ogólnomiejskiego natomiast aż 900 000 zł. W sumie do rozdysponowania jest 2, 5 mln zł.

Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego, propozycję projektu osiedlowego może zgłosić min. 10 mieszkańców, propozycję projektu ogólnomiejskiego – min. 50 mieszkańców. Istnieje możliwość łączenia środków z poszczególnych osiedli, ale konieczne jest podpisanie porozumienia w tej sprawie przez właściwe Zarządy Osiedli i dostarczenie go na 5 dni przed rozpoczęciem terminu zgłaszania projektów do Prezydenta Miasta.

Propozycje projektów zgłasza się na specjalnym formularzu dostępnym w zakładce BO 2021 na stronie UM Zamość http://www.zamosc.pl/page/112/budzet-obywatelski.html

gdzie znajdują się również inne niezbędne informacje i załączniki, jak chociażby regulamin.

Wypełniony formularz (wraz z listą poparcia projektu) można złożyć w Biurze Obsługi Interesanta UM lub drogą elektroniczną w formie skanu poprawnie wypełnionego formularza na adres: budzetobywatelski@zamosc.pl do 2 kwietnia.

Zamojski Budżet Obywatelski ma formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Miasta Zamość (na dany rok kalendarzowy) na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań o zasięgu lokalnym. Budżet Obywatelski jest realizowany od 2014r . Przez ten czas w mieście pojawiły się m.in. nowe place zabaw, wyremontowane ulice i chodniki, ścieżki rowerowe czy siłownie zewnętrzne.

Zamojski Budżet Obywatelski ma sprawić, że mieszkańcy poczują się bardziej odpowiedzialni i zaangażowani w rozwój swojego osiedla, a w konsekwencji całego miasta. Od roku 2018 mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy przez Internet.

 ( materiał UM Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *