„Różnorodność kulturowa Zamojszczyzny” – poplenerowa wystawa ilustracji

Zbigniew Kołaczek. Sen ormiańskiego kupca- fot.janusz zimonBogactwo kulturowe Zamościa i Zamojszczyzny wynika z tego, że właśnie tutaj zmaterializowały się w niespotykanej nigdzie formie renesansowe idee, z miejscową tradycją artystyczną i budowlaną, przyczyniając się do wytworzenia regionalnego stylu w architekturze.

Wpływ na kulturę i sztukę mieli również przedstawiciele innych narodowości, którzy tutaj się osiedlali. Taki wielokulturowy krajobraz Zamojszczyzny od lat inspiruje artystów. To źródło inspiracji pokazane zostało w pracach artystów, uczestników XXIV Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galerię Zamojską w 2008 roku.

Na wystawie znalazły się prace: J. Brześcińskiej-Riccio, E. Hałasy, Z. Kołaczka, O. Korowaja, G. Łyko, J. Marcolli, A. Michalskiej-Szwagierczak, S. Michnowskiego, W. Orlińskiej, B. Orlińskiego, S. Ożoga, J. Pasiecznego, S. Pasiecznego, S. Pokryszki, H. Szkutnika, M.A. Terleckiego, J. Tyburskiego, Z. Witwickiego, W. Zembrzuskiego.

Prace pochodzą ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej.

Wystawa prezentowana jest do końca września w letniej galerii BWA – Galerii Zamojskiej przy ulicy Grodzka 15 w Zamościu.

Fot.: Zbigniew Kołaczek, Sen ormiańskiego kupca, fot. Janusz Zimon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *