„Przestrzenie” w Synagodze

Od 28 kwietnia w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego oglądać będzie można wystawę malarstwa Natalii Batko – Gajdy pt. „Przestrzenie”.

Zaprezentowane zostaną najnowsze prace artystki zebrane w zbiór pejzaży i widoków jako krótkich migawek zebranych w podróży po Polsce.

Natalia Batko Gajda jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. W 2016 r. uzyskała dyplom Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa, kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych u prof. Adama Brinckena. Zajmuje się sztuką i edukacją najmłodszych – poza twórczością własną prowadzi warsztaty dla dzieci. Ma na swoim koncie udział w plenerach, wystawach zbiorowych, projektach edukacyjnych. W jej malarstwie dostrzec można ulotność chwili, delikatność, wrażliwość. Artystka nie eksperymentuje – przedstawiane pejzaże są rzeczywiste, nacechowane dbałością o pokazanie świata ekologicznie czystego i poukładanego.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 18:00 w Centrum „Synagoga”. Wstęp wydarzenie jest bezpłatny, a wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *