Promocja kina polskiego od poniedziałku w „Stylowym”

8. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” wystartuje już w poniedziałek 25 listopada, o godz. 18 projekcją filmu „Żelazny most” oraz spotkaniem  z aktorem Bartłomiejem Topą.

Oprócz Bartłomieja Topy gośćmi wydarzenia będą także Małgorzata Kożuchowska , Janusz Majewski, oraz Łukasz Maciejewski. W programie znajdą się projekcje najnowszych polskich filmów fabularnych: „Żelazny most”, „Proceder” i „Czarny mercedes” oraz spotkania z twórcami, które poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski.

„Żelazny most” to opowieść o miłości w cieniu wielkiej tragedii. Film osadzony w środowisku górniczym, opowiada współczesną historię miłosnego trójkąta. Bohaterów poznajemy w momencie gdy w wskutek tąpnięcia mąż zostaje uwięziony pod ziemią, a jego los jest nieznany.

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę – projekcja we wtorek, 26 listopada godz. 18:00 – po projekcji spotkanie z aktorką Małgorzatą Kożuchowską

„Czarny mercedes” – najnowszy film Janusza Majewskiego, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności, rozgrywająca się w odtworzonej z największą starannością scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego. projekcja w środę, 27 listopada godz. 18:00 – po projekcji spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim.

8. Alchemii Kina we wtorek, 26 listopada  towarzyszyć będzie promocja książki „Aktorki. Odkrycia” czyli szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. To 18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Miejscem projekcji i spotkań będzie oczywiście Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

( fot. kadr z filmu”Żelazny most”)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *