Portrety ZTFu

Wystawą pt. „Portret” rok 2019 zamyka Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

Wernisaż tej wystawy odbędzie się już w czwartek, 12 grudnia o godz. 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz. Można ją będzie oglądać do 10 stycznia.

Osobowość człowieka jest niejednorodna i wielopłaszczyznowa. To sprawia, że prawie każdy portret fotograficzny, nawet najprostszy i najmniej wyreżyserowany, jest portretem kogoś innego – o czym przekonuje historyk sztuki Jean-Francois Chevrier. Takie rozważania skłaniają do postawienia tezy, że portrety częściej ukrywają niż odsłaniają portretowanych. 

Poznanie modela na podstawie wykreowanego lub udokumentowanego obrazu możliwe jest tylko w niewielkim stopniu lub daje błędne wyobrażenie” – czytamy w zaproszeniu na wystawę.

Autorzy wystawy to:
Andrzej Bąk, Diana Berdak, Sławomir Borysz, Wojciech Chudzik, Paweł Czop, Karolina Gromek, Wojciech Kapuściński, Anna Kwiatkowska, Renata Kwiatkowska-Gnyp, Tomasz Kwiatkowski, Wojciech Lembryk, Tadeusz Mierzwa, Stanisław Orłowski, Andrzej Pogudz, Marek Ryś, Wioletta Sawa, Waldemar Siatka, Dariusz Szopa.

Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu miasta Zamość.

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne to jedno z najstarszych towarzystw fotograficznych w Polsce i jedno z najdłużej działających stowarzyszeń w Zamościu. Od 1961 r. upowszechnia sztukę fotografii, organizując wystawy, konkursy fotograficzne, plenery i spotkania. Od 1968 r. organizuje Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Zabytki”, od 1988 r. prowadzi Galerię Fotografii Ratusz, a od 2005 r. Galerię Stylowy. Jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Fotografii „Wschodnia” i comiesięcznych Spotkań z Fotografią. Prowadzi warsztaty i kursy fotograficzne dla młodzieży i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *