Podróże literackie i filmowe z Masternakiem

Już jutro, 20 listopada w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej w Zamościu rozpocznie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem, prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych, dziennikarzem, reportażystą, a także zapalonym piłkarzem i pasjonatem futbolu.

Autor opowie o swoich podróżach, spotkaniach z ludźmi, obserwacjach zjawisk społecznych, które stały się inspiracją dla jego twórczości. Proza Masternaka jest zaangażowana społecznie. Pisze o ludziach, z nierzadko przetrąconymi życiorysami, porusza temat emigracji zarobkowej Polaków po 2005 roku i ich, często bolesnych, doświadczeń z tym związanych. Pisarstwo Masternaka stało się też dobrą materią dla twórczości filmowej, a jego książki tłumaczono na wiele języków, w tym arabski, wietnamski, mongolski i macedoński.

Spotkanie poprzedzi wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Pamiętajmy o Herbercie”.

Zaplanowano je na godz. 11:00. Wstęp  jest wolny

 

(inf.  H. Zielińska – Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa Książnicy Zamojskiej)

 

Zbigniew Masternak (ur. 1978 w Piórkowie) – polski prozaik, autor scenariuszy filmowych, dziennikarz i reportażysta. Pierwsze próby pisania rozpoczął w szkole podstawowej. Zadebiutował w 2000 roku na łamach „Twórczości” opowiadaniami Niech żyje wolność i Posąg Emeryka. W 2006 ukazały się jego dwie powieści – debiut książkowy Niech żyje wolność oraz Chmurołap, obydwie wydane z powstałą w 2008 r. powieścią Scyzoryk, w cyklu „Księstwo”. W 2014 r. ukazała się czwarta część „Księstwa” – Nędzole. Na podstawie cyklu „Księstwo” powstał film w reżyserii Andrzeja Barańskiego, który trafił do kin w 2012 roku.

źródło: Wikipedia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *