Plaża Open Zamość – Obsada turnieju w Zamościu

Rybnik_dzień3-92

Do pierwszych rozgrywek na Rynku Wielkim zgłosiło się pięćdziesiąt par. Wśród nich są młodzieżowi reprezentanci Polski.

Swój udział w turnieju i chęć odegrania się za nieudany finał w Łodzi zapewniają prowadzący w rankingu PZPS – Adam Parcej z Bartłomiejem Dzikowiczem. Rozstawieni z numerem drugim są Mateusz Radojewski i Bartek Malec, którzy po raz pierwszy wystąpią w podobnym zestawieniu. Dziką kartę” przyznano parze Maciej Lewicki i Adam Lenc, którzy w przyszłym tygodniu wystąpią w Mistrzostwach Świata U20. Młodzi reprezentanci Polski będą mieli okazję wystąpić w turnieju głównym z doświadczonymi parami seniorskimi, by ograć się przed najważniejszą dla nich imprezą w tym sezonie. W Zamościu wystartuje również brązowy medalista z Rybnika i Łodzi – Kamil Kwasowski. Jednak już nie z Wojciechem Włodarczykiem, który rozpoczął przygotowania do sezonu w Olsztynie, tylko u boku Bartosza Kujawskiego.

W turnieju pań zwyciężczyni dwóch turniejów Plaża Open – Martyna Wardak zagra tym razem z Magdaleną Saad. Para Saad/Wardak będzie rozstawiona w turnieju z numerem jeden. W rozgrywkach wystartują również Agnieszka Wołoszyn i Aleksandra Zdon, które w tym sezonie nie zeszły jeszcze z podium Plaży Open. Dominika Horbacz to srebrna medalistka z Łodzi, gdzie grała razem z Magdaleną Saad. Tym razem młoda zawodniczka z Ostródy wystąpi z Justyną Tomalą. Na Plażę Open wracają również Agnieszka Adamek i Natalia Gruszczyńska, które w ubiegłym tygodniu rywalizowały w Estonii w Akademickich Mistrzostwach Świata. „Dziką kartę” otrzymały Patrycja Jundziłł z Julią Gierczyńską. Młodziutkie zawodniczki uplasowały się na dziewiątym miejscu w Łodzi.

Plaża Open w Zamościu rozpocznie się już w czwartek od rozgrywek dla amatorów. W piątek wystartują eliminacje do sobotniego turnieju głównego. Zmagania rozgrywane będą na Rynku Wielkim oraz boiskach na obiekcie OSiR. Start tradycyjnie zaplanowano na godzinę 9:00.

Obok zmagań na najwyższym poziomie organizatorzy zapewniają ogrom atrakcji i świetnej zabawy dla kibiców. Nie zabraknie konkursów i animacji, Meczu Gwiazd, turnieju Vyllejbalon oraz pokazów tańca.

Program turnieju w Zamościu:
21 lipca – CZWARTEK
15:00 Turniej Otwarty – ogólnodostępny turniej amatorów

22 lipca – PIĄTEK
08:00 Weryfikacja zawodników grających w eliminacjach
08:30 Odprawa techniczna
09:00 – 18:00 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – kwalifikacje do turnieju głównego
Animacje, konkursy i zabawy dla kibiców

23 lipca – SOBOTA
08:00 Weryfikacja zawodników grających w turnieju głównym
09:00 – 18:00 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – turniej główny
15:00 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY
18:00 MECZ GWIAZD czyli VOLLEYSTAR vs ZAMOŚĆ
18:30 Szkoła Tańca Magdaleny i Janusza Myków
20:00 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY – KONCERT GOLEC uORKIESTRA

24 lipca – NIEDZIELA
13:00 ĆWIERĆFINAŁY
14:00 Kinga Organista – Zumba
15:00 3po3 czyli turniej VYLEJBALLON
16:00 Platinium Fitness Zamość
17:00 PÓŁFINAŁY
17:45 DZIKA BOMBA (dla zainteresowanych)
18:30 FINAŁ kobiet – transmisja w TVP SPORT
19:30 FINAŁ mężczyzn – transmisja w TVP SPORT (podczas finałów pokazy tańca i zumby)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *