Otwarcie wystawy „Honwedzi i Huzarzy na polskiej ziemi. Historie polowe 1914-1915”

honwedziihuzarzy02
Muzeum Zamojskie w Zamościu oraz Węgierski Instytut Kultury w Warszawie zapraszają na otwarcie wystawy komiksowej „Honwedzi i Huzarzy na polskiej ziemi. Historie polowe 1914-1915”. Otwarcie wystawy odbędzie się 18 września 2015 r. o godzinie 17.00 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.

Wystawa przygotowana została na podstawie relacji z frontu galicyjskiego ówczesnych korespondentów wojennych Ferenca Molnára (autora powieści „Chłopcy z Placu Broni”) oraz zapisków prof. Lajosa Szádeczkyego Kardossa z lat 1914-1915. Dwaj węgierscy korespondenci wojenni przemierzając Galicję opowiadają przede wszystkim o życiu codziennym w czasie wojny. Wybrane fragmenty wymienionych książek posłużyły do stworzenia krótkiego komiksu wraz z odpowiednim tekstem o polskich miastach na linii frontu. Komiksowa forma ekspozycji prezentuje dzieła 10 znanych węgierskich rysowników komiksów zrzeszonych w Węgierskim Stowarzyszeniu Komiksowym.

Wystawa będzie czynna w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał do 31 października br. Więcej informacji: www.muzeumarsenal.pl

Info.: Newsletter Zamościa 03/09/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *