Od marca znikają tzw. „gniazda”

Od 1 marca 2020 r. z zabudowy jednorodzinnej będą wycofywane pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów komunalnych, ponieważ został wprowadzony system „workowy”.

W związku z obowiązującymi od 1 stycznia 2020 r. zasadami segregowania odpadów i pojawieniem się dodatkowej frakcji BIO, mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymali worki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów.

Tworzywa sztuczne i metal, papier, szkło i odpady BIO odbierane są bezpośrednio z nieruchomości, a zatem nie ma potrzeby, aby tzw. „gniazda” do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wciąż funkcjonowały. Ponadto, od dłuższego czasu, wokół tych miejsc tworzą się „dzikie wysypiska”.

Przypominamy, że odpady zbierane w sposób selektywny, można również dostarczać nieodpłatnie do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanych w Zamościu przy ul. Droga Męczenników Rotundy 2 (PSZOK I) oraz Al. 1–go Maja 16 (PSZOK II). Punkty czynne są  od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz świąt, w godzinach od 09:00 do 17:00, w soboty w od 9:00 do 15:00.

 (inf. i fot. UM Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *