O morzu i nie tylko z przedszkolakami w Książnicy Zamojskiej

Janina Gąsiorowska – matka chrzestna statku Ziemia Zamojska i morze to można by rzecz duet doskonały.

W 2019 r. odbyło się 14 spotkań z Janiną Gąsiorowską w zamojskich przedszkolach, a akcji towarzyszył konkurs na wykonanie najciekawszej pracy plastycznej. Inspiracją dla małych twórców były opowiadania o morzu, pracy marynarzy, ciekawostki związane z historią statku m/s „Ziemia Zamojska” oraz ceremoniałem związanym z jego chrztem. Była to również świetna okazja do rozmowy o konieczności ochrony przyrody – troski o czystość wód, lasów, powietrza, a także opieki nad zwierzętami.

Podczas podsumowania, które zaplanowano na piątek, 31 stycznia na godz. 10:00 odbędzie się m.in. wręczenie nagród autorom najciekawszych prac plastycznych powstałych na kanwie „morskich opowieści”, a także prezentacja książki „O morzu i nie tylko z przedszkolakami”, w której zawarte są opowieści Janiny Gąsiorowskiej oraz nagrodzone prace przedszkolaków.

Akcję i podsumowanie zorganizowały Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu oraz Zamojska Grupa Morska. Wspiera ją także Zarząd Osiedla Orzeszkowej-Reymonta w Zamościu.

( fot. arch. Książnica Zamojska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *