Nowy typ śmietników już niebawem w Zamościu

Z uwagi na problemy z lokalizacją miejsc na odpady w rejonie Starego Miasta Miasto Zamość zamierza usytuować w tym rejonie pewną nowość. To pół-podziemne pojemniki na odpady, które dzięki pionowej konstrukcji w 60% usytuowane są pod ziemią. Sprawia to że nie tylko sa estetyczne ale pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca.

Pierwsze, nowoczesne tego typu rozwiązanie pojawi się właśnie na Starym Mieście. Wniosek o opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został już przygotowany. Wskazano w nim trzy lokalizacje (pilotażowo): okolice szaletu przy ul. Królowej Jadwigi, róg ul. Akademickiej i ul. Królowej Jadwigi oraz okolice przystanku przy ul. Partyzantów

Proponujemy te konkretne miejsca, ponieważ nie chcemy, by nowe pojemniki w jakikolwiek sposób kolidowały z zabytkową przestrzenią Starego Miasta i jego wyjątkowym charakterem. Pod uwagę wzięliśmy również zachowanie odległości od okien budynków (wynikające z prawa budowlanego) oraz możliwość dojazdu pojazdami wyposażonymi w hds – mówi wiceprezydent Piotr Zając.

Pół- podziemne pojemniki będą, podobnie jak tzw. gniazda, przeznaczone na zbiórkę 5 frakcji odpadów. Ze względu na dużą pojemność (3500-5000l), mogą zastąpić kilka istniejących punktów zlokalizowanych na podwórzach zabytkowych kamienic.

(na podst. inf. UM Zamość, fot. UM Zamość)

One thought on “Nowy typ śmietników już niebawem w Zamościu

  • 12 lutego 2019 at 20:52
    Permalink

    Ustka ma takie same i narzeka… Jutro foto

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *