Noc z książką w Książnicy Zamojskiej

Po raz piąty zamojska ostoja czytelnictwa włączy się w ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa w ramach akcji Noc Bibliotek, który przypada w tym roku na 4 października. Hasłem przewodnim będzie tym razem „Znajdźmy wspólny język”.

Akcja po raz kolejny w sposób niekonwencjonalny zachęci do odwiedzenia biblioteki, aktywnego uczestnictwa w przygotowanych warsztatach, spektaklach, konkursach, pokazach, projekcjach czy koncertach. Program imprezy został przygotowany z myślą o każdej z grup wiekowych, tak by hasło przewodnie łączyło pokolenia, pozwalało odnależć wspólny język oraz dzielić wspólne pasje i zainteresowania.

Podczas Nocy Bibliotek nie zabraknie różnorodnych warsztatów m.in.: z programowania i robotyki (Robocikowo), plastycznych (Zamojski Uniwersytet III Wieku), origami (Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne Czerwony Smok). Miłośnicy piłki obejrzą pokazy Freestyle football w wykonaniu grupy FootArt w składzie Szymon Knap i Michał Witkowski. Czas umilać będą również występy uczniów klasy wokalu z zamojskiej Szkoły Muzycznej Yamaha oraz spektakle i interpretacje utworów literackich – często humorystyczne – w wykonaniu Bibliotecznej Grupy Senioralnej, Słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu III Wieku oraz naszych milusińskich. Ponadto na najmłodszych uczestników będzie czekał kącik zabaw i animacji oraz różnorodne harce, pląsy i dąsy przygotowane przez 12 Drużynę Harcerską Białe orły i 121 Gromadę Zuchową „Słoneczne Promyki” działające przy Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu. Uczestnicy będą mogli skorzystać z licznych konkursów, a zmęczeni odpoczną w kawiarence Pod Księżycem.

Na zakończenie imprezy zaplanowano  koncert zespołu Show Men z Szopinka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *