„NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI” – retransmisja spektaklu w Stylowym

niebezpieczne_zwiazki_bannerCentrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na retransmisję spektaklu „Niebezpieczne związki” na podstawie powieści Choderlosa de Laclosa. Projekcja sztuki teatralnej w nowej inscenizacji teatru Donmar Warehouse odbędzie się 4 lipca 2016 o godz. 18:30 w ramach 41. Zamojskiego Lata Teatralnego.

Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke (wcześniej m.in. „Koriolan” z Tomem Hiddelstonem), a w obsadzie znaleźli się: Elaine Cassidy (znana z kultowego brytyjskiego serialu „Wszystko dla pań”), Janet McTeer (film kostiumowy „Biała Królowa”) oraz Dominic West (serial „Prawo ulicy” – „The Wire”).

W 1782 roku powieść Choderlosa de Laclosa o seksie, intrygach i zdradzie w przedrewolucyjnej Francji zgorszyła elegancki świat. Nie przeszkodziło to jednak, że kolejne wydania rozchodziły się jak świeże bułeczki. Dwieście lat później teatralna adaptacja Christophera Hamptona wzniosła powieść na nowy poziom zdobywając Nagrodę Oliviera i Evening Standard Awards dla najlepszego spektaklu. Inscenizacja Josie Rourke została przygotowana na trzydziestą rocznicę prapremiery sztuki. „Niebezpieczne związki” pojawiły się na teatralnej scenie w 1985 roku na deskach Royal Shakespeare Company. Teraz w koprodukcji NT Live i Donmar Warehouse zobaczy je cały świat.
Byli kochankowie, markiza de Merteuil i wicehrabia de Valmont, konkurują w uwodzeniu i zemście za miłosne zniewagi. Merteuil skłania Valmonta do uwiedzenia niewinnej Cecile de Volanges przed nocą poślubną, ale Valmont za cel obrał przede wszystkim uroczą, cnotliwą i piękną Madame de Tourvel. Podczas pełnych wyrafinowania i okrucieństwa miłosnych gier arystokratów, którzy drwią z miłości i reputacji innych, ich uczucia i miłość własna okażą się bardziej kruche, niż przypuszczali.

Bilety: 20 zł (ulgowe), 25 zł (normalne)
Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok. 185 minut.

Obsada:
Janet McTeer jako Markiza de Merteuil
Morfydd Clark jako Cécile Volanges
Adjoa Andoh jako Madame de Volanges, matka Cécile
Dominic West jako Wice hrabia de Valmont
Theo Barklem-Biggs jako Azolan, służący Valmonta
Una Stubbs jako Madame de Rosemonde, ciotka Valmonta
Elaine Cassidy jako Madame de Tourvel
Jennifer Saayeng jako Émilie, kurtyzana
Edward Holcroft jako Kawaler Danceny
Thom Petty jako Majordomus
Alison Arnopp jako Julie, służąca

Realizatorzy:
Reżyseria – Josie Rourke
Scenografia i kostiumy -Tom Scutt
Światło – Mark Henderson
Dźwięk – Carolyn Downing
Muzyka – Michael Bruce
Reżyseria walk – Richard Ryan
Ruch sceniczny – Arthur Pita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *