Narodowe Czytanie 2016 w Zamościu

NC 2016 baner

W pierwszą sobotę września, w wielu miejscach w Polsce odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz upowszechnianie największych dzieł literatury polskiej.
Podczas tegorocznego wydarzenia zapraszamy do wspólnej lektury „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, powieści historycznej o zwycięstwie prawdy i miłości, upadającym imperium, sile wiary.
Organizatorem zamojskiej akcji jest Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, Lubelskie Kuratorium Oświaty – Oddział Zamiejscowy w Zamościu oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Oddział w Zamościu.
W Czytaniu udział wezmą m.in. przedstawiciele władz Miasta, szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, młodzież szkolna, słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, księża, czytelnicy biblioteki.
Zapraszamy 3 września 2016 r. Rozpoczynamy o godz. 1000 na Rynku Wielkim w Zamościu, a w razie niepogody, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu (ul. Kościuszki 5).
Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnego przeżywania lektury. Przynieśmy ze sobą własne egzemplarze powieści, zostaną ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.
Narodowe Czytanie odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Zamojską edycję, opieką medialną objęły „Nowy Kurier Zamojski” i Katolickie Radio Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *