Mistrzostwa Polski Boccia 2018 w Zamościu

Polski Związek Boccia oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu w dniach 16 – 19 listopada organizują zawody w boccia o randze ogólnopolskiej.

Miejscem zawodów będzie hala tenisowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

 

Ramowy przebieg wydarzenia:

16 listopada (piątek)

10.00-13.00 Zawody Regionalne

14.00-22.00 oficjalny trening

17 listopada (sobota)

9.00-18.00 gry w grupach

12.00 oficjalne otwarcie

18 listopada (niedziela)

9.00-13.00 finały i ceremonia dekoracji.

Zawody będą odbywać się w pięciu klasach sportowych, które wyłonią Mistrza Polski w klasach BC1, BC2, BC3, BC4 i BC5. Przebieg turnieju: rozgrywki grupowe, ćwierć finały, półfinały i finały.

Organizatorzy: Polski Związek Boccia, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Współorganizatorzy: Zespól Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” w Zamościu, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych  „Krok za Krokiem” w Zamościu,  Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok Dalej” w Białobrzegach.

Boccia to paraolimpijska dyscyplina sportowa dla osób ze znaczną niepełnosprawnością. Widoczne sukcesy osiągają zawodnicy po latach treningów. W Polsce uprawiających boccia jest kilka tysięcy osób w wersji rekreacji, a także kilkaset zawodników w 5 klasach sportowych (spełniających wymogi standaryzowanej klasyfikacji medycznej). Zaadaptowana została dla osób głównie z porażeniem mózgowym, ale grają też zawodnicy dotknięci zanikami mięśniowymi tetraplegią. W wersji rekreacyjnej (OPEN) grają też osoby poza klasyfikacją medyczną. Polscy zawodnicy od 8 lat funkcjonują w tym sporcie. Znaczącym sukcesem jest wicemistrzostwo Europy w 2017 roku zawodnika klasy BC3 Damiana Iskrzyckiego, a także 15 miejsce na Mistrzostwach Świata 2018 zawodnika z Lublina Mateusza Urbańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *