„Milcząca rewolucja” w Kinie Konesera

CKF Stylowy oraz DKF Senso zapraszają na seans filmowy z cyklu Kino Konesera.

W czwartek, 13 czerwca 2019 o godz. 19:00 na ekranie „Milcząca rewolucja” – nowy film uznanego niemieckiego reżysera Larsa Kraume, oparty na motywach bestsellerowej powieści Dietricha Garstki. To prawdziwa historia grupy uczniów klasy szóstej, którzy postanawiają okazać solidarność z ofiarami powstania węgierskiego, organizując minutę ciszy w trakcie każdej lekcji. Odkryciem filmu jest Jonas Dassler, wyróżniony za swój występ Bawarską Nagrodą Filmową dla najlepszego młodego aktora.

Bilety: 12 zł (norm.), 10 zł (ulg.), 9 zł (dla DKF)

MILCZĄCA REWOLUCJA

Niemcy 2018 / dramat / 101 min. / od 15 lat

rezyseria: Lars Kraume

scenariusz:

obsada: Jonas Dassler, Michael del Coco, Sina Ebell

Pokazywany na uroczystej gali podczas ubiegłorocznego MFF w Berlinie, nowy film uznanego niemieckiego reżysera Larsa Kraume, autora dystrybuowanego przez Aurora Films thrillera „Fritz Bauer kontra państwo”.

Oparty na motywach bestsellerowej powieści Dietricha Garstki film opowiada prawdziwą historię grupy uczniów klasy szóstej, którzy postanawiają okazać solidarność z ofiarami powstania węgierskiego, organizując minutę ciszy w trakcie każdej lekcji.

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy dwaj nastoletni chłopcy z Eisenhuuttenstadt w Niemczech Wschodnich podróżują do Berlina Zachodniego, aby odwiedzić grób dziadka Kurta, byłego oficera SS.
Przed powrotem do domu chłopcy postanawiają pójść do kina, gdzie trafiają na kronikę filmową o powstaniu węgierskim odkryciem filmu jest Jonas Dassler, wyróżniony za swój występ Bawarską Nagrodą Filmową dla najlepszego młodego aktora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *