Miejskie ćwiczenia zgrywające już 6 czerwca

„Oczyszczalnia ścieków PGK – 2018”- to kryptonim specjalistycznych ćwiczeń z zakresu zarządzania kryzysowego, które już 6 czerwca o godz. 10:30 rozpoczną się na zamojskiej Oczyszczalni Ścieków działającej w ramach Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.

Zadaniem ćwiczeń jest sprawdzenie działania i współpracy właściwych służb, podmiotów i instytucji w sytuacji wystąpienia zdarzeń skutkujących zakłóceniami w prawidłowym funkcjonowaniu oczyszczalni ścieków. Zaplanowany scenariusz ćwiczenia na obiekcie zakłada wybuch WKFz (Wydzielonych Komór Fermentacyjnych Zamkniętych) służących do biochemicznego rozkładu substancji organicznych zawartych w osadach ściekowych, wybuch zbiornika gazu oraz awarię zasilania. W przedsięwzięciu uczestniczyć będzie Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, pracownicy oczyszczalni, siły i środki służb ratowniczych, instytucje szczebla miejskiego (Państwowa Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska Miasta Zamość).
W związku z realizacją wymienionego epizodu można spodziewać się niewielkich utrudnień w ruchu drogowym w tym rejonie miasta (Aleje 1 Maja – odcinek DK 74).

(na podstawie informacji Urzędu Miasta Zamość, foto: PGK Sp. z o.o.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *