Majówka w Muzeum 2017

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaprasza na Majówkę do Muzeum.
W tym roku przygotowaliśmy wydarzenia zarówno dla starszych jak i młodszych gości. Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy na zajęcia edukacyjne „Polak Mały”, młodzież i dorosłych na spotkania edukacyjno – kulturalne związane z obchodami Święta 3 Maja.

PROGRAM

1 maja / poniedziałek / godz. 11.00
Pokaz tradycyjnych japońskich technik zdobienia metalu Cho-Kin – japońska sztuka rzeźbienia metalu towarzyszący wystawie „Leon Barszczewski – podróżnik i fotograf XIX – wiecznej Azji Środkowej”

2 maja / wtorek / godz. 11.00
„Sztandary bojowe wojsk Królestwa Polskiego w XVI i XVII wieku” – wykład Michała Soroki, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

3 maja / środa / godz. 11.00
Zajęcia edukacyjne „Polak Mały”- z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na zajęcia edukacyjne „Polak Mały”. Zajęcia opracowane w oparciu o projekt edukacyjny IPN „Historia w Kolorach”. Podczas spotkania będziemy poznawać różne oblicza patriotyzmu, oraz w atrakcyjny i przystępny sposób omawiać polskie symbole narodowe.

Informacje szczegółowe:
zajęcia dla dzieci do lat 6
czas trwania zajęć ok. 1,5 godz.
miejsce: Pawilon pod Kurtyną
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rezerwację miejsc – pod nr. tel. 606 – 845 – 759 lub mailowo na adres kinga.kolodziejczyk@muzeumarsenal.pl
Wstęp na zajęcia jest bezpłatny

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *