Letni powiew Japonii w Zamościu

Koncert Adama Struga w Zamościu

Pod takim hasłem 8 i 9 sierpnia w Zamościu odbędzie się Festiwal Kultury Japońskiej, którego organizatorami są Fundacja Polsko-Japońska YAMATO Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu, Miasto Zamość oraz restauracja i hotel „Morandówka”.

W programie festiwalu m.in.: wspólne przyrządzanie i konsumpcja sushi, warsztaty kaligrafii japońskiej, origami, tradycyjnego tańca japońskiego, nauka jedzenia pałeczkami oraz zabawy z dziećmi. Podczas wykładów i spotkań uczestnicy poznają  zasady japońskiej gościnności i ceremonii parzenia zielonej herbaty.

Festiwal będzie miał także wymiar muzyczny. W Zamościu zaprezentuje się 14 artystów z Japonii i jedna z Chin. Dopełnieniem programu a równocześnie prezentacją tradycji Zamościa w krzewieniu kultury japońskiej będą pokazy karate tradycyjnego, karate kyokushin i judo w wykonaniu zamojskich klubów sportowych.

Partnerem Festiwalu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu. Szczegółowy program Festiwalu dostępny będzie na: www.zamosc.plwww.yamato.edu.pl,www.morandowka.pl

Zamojska edycja wydarzenia jest częścią większego, ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Japońskiej, który, oprócz Zamościa, odbywa się również w Baranowie Sandomierskim, Krośnie, Krasiczynie i Tarnowie.   Newsletter 04/07/2016:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *