Lekcja szczypiorniaka z Arturem Siódmiakiem

W sobotę, 10 czerwca do Zamościa zawita znakomity piłkarz ręczny Artur Siódmiak. Były reprezentant Polski zorganizuje cykl zajęć dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy już od godz. 9.30 na Rynek Wielki w Zamościu.

Artur Siódmiak jest medalistą mistrzostw świata i uczestnikiem igrzysk olimpijskich. W pamięci kibiców zapisał się przede wszystkim rzutem przez całe boisko na wagę zwycięstwa z Norwegią i awansu do półfinału MŚ w 2009 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej Siódmiak podjął się zadania popularyzacji piłki ręcznej wśród najmłodszych. W realizacji tego zadania ma pomóc organizacja pokazowych lekcji w całej Polsce pod nazwą „Artur Siódmiak Summer Tour”. 10 czerwca z porad byłego szczypiornisty i jego sztabu skorzystają młodzi mieszkańcy Zamościa.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym: udział w lekcji treningowej z Mistrzem Arturem, blok aktywności sportowej, turnieje piłki ręcznej i występy artystyczne. Poza samym Arturem Siódmiakiem swój udział w imprezie zapowiedział zawodnik Vive Tauron Kielce Michał Jurecki, a także wychowankowie Padwy grający w najwyższych ligach piłki ręcznej.
W lekcji piłki ręcznej udział wziąć mogą dziewczęta, chłopcy oraz rodzice. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe t-shirty. Rejestracja zawodników rozpocznie się od godziny 9:30. Start imprezy o godz. 10:00. Tuż po otwarciu odbędzie się rozgrzewka oraz aktywności sportowe z zaproszonymi gośćmi. W dalszej części zaplanowano uroczyste zakończenie Zamojskiej Małej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców oraz mecz piłki ręcznej wychowanków Padwy Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *