Kurs samoobrony dla kobiet

Ruszają zapisy na kolejną edycję kursu samoobrony dla Pań organizowanego przez zamojską jednostkę Policji. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód.
Chęć uczestnictwa w kursie można zgłaszać telefonicznie pod nr 84 677-13-32. Pierwsze zajęcia 5 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, przy ul. Zamoyskiego 62. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.
Pod hasłem „Kobieta bezpieczna” rusza kolejna edycja kursu samoobrony dla Pań. Ideą, która przyświeca organizacji tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa każdej z chętnych do uczestnictwa w kursie kobiet. Wszędzie bowiem mamy prawo czuć się bezpiecznie. Uczestniczkom kursu poprzez udział w zajęciach chcemy uświadomić, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, od tego jak zachowujemy się w sytuacjach niebezpiecznych i jak reagujemy w chwili zagrożenia. Podczas kilkunastu spotkań Piotr Nowicki – Zastępca Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego – trener klasy międzynarodowej w ju-jitsu, uczestnik dwóch misji pokojowych w Kosowie – przekaże uczestniczkom kursu podstawową wiedzę dotyczącą zasad samoobrony i zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobędą uczestniczki kursu okaże się przydatna a zdobyte umiejętności pozwolą na właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia odbywać się będą w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, przy ul. Zamoyskiego 62.

Chęć uczestnictwa w kursie zgłaszać można telefonicznie pod nr 84 677-13-32. Pierwsze zajęcia 5 stycznia o godz. 16:15. Zapraszamy!

podinsp. Joanna Kopeć
oficer prasowy KMP w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *