Kultura Na Widoku także w Zamościu

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Fundacja Legalna Kultura oraz Miasto Zamość zapraszają na uroczystą inaugurację projektu „Kultura Na Widoku”, która odbędzie się 16 lipca br. na Rynku Wielkim w Zamościu.

Inaugurację poprzedzi debata w Sali Cosulatus  o godz. 11.00 pod hasłem  „Losy kultury w cyfrowej rzeczywistości. Szanse i zagrożenia”. W spotkaniu wezmą udział Podsekretarz Stanu MKiDN Monika Smoleń, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz przedstawiciele środowisk twórczych.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu. Regały Kultury Na Widoku to uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych. Można z nich pobrać filmy, muzykę, książki i gry z legalnych źródeł. Sercem projektu jest strona internetowa www.kulturanawidoku.pl.

Na instalacjach Kultury Na Widoku można znaleźć ponad 900 utworów w cyfrowej wersji – filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia. Projekt będzie dostępny do 11 października w całej Polsce. Multimedialne biblioteki odwiedzą 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów oraz użytkownicy Internetu, w prosty sposób będą mogli pobierać interesujące ich utwory i poznawać bogactwo legalnych źródeł w sieci.

Projekt realizuje Fundacja Legalna Kultura. Partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Info.: Newsletter Zamościa 01/07/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *