Książnica Zamojska na Festiwalu Stolica Języka Polskiego

5 sierpnia rozpoczęła się kolejna edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Na cały tydzień zaplanowano bogaty i interesujący program. 11 sierpnia Stolica ze Szczebrzeszyna przeniesie się do Zamościa i tutaj, po trwających od samego rana do późnego wieczora wydarzeniach literacko-artystycznych festiwal zakończy się.
Książnica Zamojska jako partner tego przedsięwzięcia zaprasza do udziału w specjalnie przygotowanej na ten dzień, ofercie Letniej Czytelni Książek i Prasy (Rynek Wodny w Zamościu). W programie zaplanowano zabawy edukacyjne dla najmłodszych (O Zamościu i Roztoczu), biblioteczne koło fortuny, warsztaty i prelekcje (Wstęp do historii języków słowiańskich: staro-cerkiewno-słowiański; Od zbójców do kasiarzy, czyli o życiu przestępczym w II Rzeczypospolitej; Warsztaty kaligrafii europejskiej), spotkania z językiem polskim (Chrzęści, syczy, szumi – łamańce językowe głośno czytane).
Zaplanowano także konkursy (Zaczytana fraszka o Zamościu i Panie Michale, fantastyka czyli „Jeden z Dziewięciu”) oraz rozmowy z twórcami książek z naszego regionu.
Letnia Czytelnia w niedzielę, działać będzie od godz. 10.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *