Koronawirus w natarciu – zamknięte szkoły i zawieszona działalność niektórych placówek

Dzisiaj (11 marca) w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od jutra czyli od 12 do 25 marca działalność jednostek systemu oświaty zostaje ograniczona. Zajęć dydaktycznych i wychowawczych  nie będą od jutra prowadzić przedszkola, szkoły i placówki oświatowe (te publiczne, jak i niepubliczne) na terenie całego kraju. Rodzicom dzieci do 8 roku życia przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego na okres 14 dni. Więcej szczegółowych informacji w tym o zasiłku, pracy zdalnej i zawieszeniu zajęć na uczelniach wyższych znajdziecie TUTAJ

https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec

Do 25 marca swoja działalność w mieście zawiesiły także:

-ZAMOJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY

-ZDK- odwołano wszystkie zajęcia stałych form pracy własnych i zewnętrznych, w tym Uniwersytetu III Wieku, spektakl w dniu 15.03. i warsztaty w dniu 16.03.

-BWA-  zawiesza swoją działalność wystawienniczą w miesiącu marcu b.r.

-ORKIESTRA SYMFONICZNA IM. K. NAMYSŁOWSKIEGO  -koncerty w marcu zostały odwołane.

-MUZEUM ZAMOJSKIE wraz z Oddziałem Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 12 – 25 marca 2020 r. W związku z tym wszystkie wydarzenia odbywające się w Muzeum wraz ze zwiedzaniem zostają odwołane.

-CFK „ STYLOWY” – wszystkie seanse w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu od 12 marca 2020 zostają odwołane. Zwrotu zakupionego biletu można dokonać w kasie kina, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00. Zwroty za bilety zakupione przez stronę WWW będę realizowane na konta, z których dokonano wpłaty.

-KSIĄŻNICA ZAMOJSKA – ogranicza działalność Działu Udostępniania oraz Działu Sieci Miejskiej do 25.03.2020 r. 

– OSIR- do 25.03. 2020 r. obiekty sportowe będą zamknięte.

Dodajmy, że w Polsce mamy już 27 potwierdzonych przypadków zachorowań na  COVID-19.

Najnowsze dwa odnotowano u dziecka w Cieszynie i – po raz pierwszy – w Łodzi. W naszym województwie odnotowano już przypadki w Lublinie, Bełżycach oraz Janowie Lubelskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *