Konferencja dla pedagogów i rodziców „Bliżej dziecka”- odwołana

KONFERENCJA ODWOŁANA!!!

Miasto Zamość we współpracy z Centrum Edukacyjno – Dydaktycznym HD Beata Leluch oraz Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 2 w Zamościu organizują konferencję ph. ,,Bliżej dziecka”, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 marca w sali Consulatus w zamojskim ratuszu w godz. 10:00- 14:00.

Konferencja, organizowana z myślą o dyrektorach, nauczycielach żłóbków, przedszkoli, szkół podstawowych oraz rodziców, ma zwrócić uwagę m.in. na to, jak ważne są pierwsze lata życia człowieka, jak wiele dziecko może otrzymać od najbliższego otoczenia i jaki będzie to miało wpływ na jego późniejsze życie.

Na liście tematów, jakie zostaną poruszone podczas konferencji znalazły się m.in. :

  • „Dogadaj się z dziećmi – czyli o co chodzi w pozytywnej dyscyplinie”

Jakie są kluczowe potrzeby dzieci i jak brać to pod uwagę w procesie wychowania? Jak swoją komunikacją i podejściem wpływa się na zachowanie dzieci? Czy dzieci mają błędne przekonania, czy warto je rozpoznawać co z tą wiedzą zrobić?

Pozytywna Dyscyplina to metoda praktykowana od kilkudziesięciu lat w domach, szkołach i przedszkolach. Opiera się na wzajemnym szacunku, współpracy z dziećmi i powierzaniu im odpowiedzialności. Koncentruje się na długofalowych efektach wychowania.

  • „ Jak uczy się mózg, czyli co my, rodzice i nauczyciele, powinniśmy wiedzieć, by wspierać naturalny rozwój dziecka”

Pierwsze lata życia dziecka to okres wyjątkowo intensywnego rozwoju jego mózgu, a tym samym jego potencjału. Wykład ma za zadanie uświadomić, jakie zasady rządzą procesem zdobywania wiedzy przez dziecko, a tym samym jak wspierać je w jego naturalnym, nieustannym dążeniu do poznawania świata.

  • „Jak rozwijać mowę dziecka”

Mowa to jedna z najtrudniejszych umiejętności jakie nabywa dziecko, ale każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Dobrze jest, gdy opiekunowie małych dzieci mają wiedzę na temat nabywania mowy, by świadomie wspierać rozwój malucha i odpowiednio szybko reagować, gdy pojawią się niepokojące zachowania.

Prelegentami będą: Iwona Michniewicz, Justyna Frankiewicz – Popiołek, Małgorzata Kindlik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *